Adres
Śląskie Kampery
ul. Dębowa 14C
44-348 Skrzyszów

Pracujemy w godzinach
Pon - Pt 9:00 - 17:00
Sobota  8:00 - 13:00

Pola campingowe – jak wybrać dobre pole namiotowe

SPRAWDŹ OFERTĘ

Pola campingowe to dobry sposób na wakacje. Nowoczesne obiekty nie przypominają już tych z czasów PRL-u. Kemping to dobre rozwiązanie zarówno dla urlop w Polsce, jak i za granicą.

Pola campingowe - jak wybrać dobre pole namiotowe


Jak wybrać dobre pole campingowe?

Przed wyborem obiektu w Polsce warto zajrzeć na stronę PFCC (Polskiej Federacji Campingu), która zawiera wykaz lokalizacji oraz użyteczne wskazówki.

Warto zdecydować się również na gospodarstwo agroturystyczne, gdzie można uciec od zgiełku wielkiego miasta. Na polach namiotowych często znajduje się również plac zabaw przeznaczony dla dzieci. Najlepsze kempingi w Polsce oferują szeroki zakres usług zarówno gastronomicznych, jak i zaplecze rekreacyjne, gdzie można wypożyczyć niezbędny sprzęt.

Modele kamperów dostępne w naszej wypożyczalni

Pole namiotowe dla ekipy znajomych

Pole namiotowe dla paczki znajomych będzie zdecydowanie jedną z najbardziej ekonomicznych opcji zakwaterowania. Wszystko z uwagi na fakt, że wynajem miejsca czy parceli wychodzi dużo taniej, jeśli podróżuje się grupą. Wobec tego można sporo zaoszczędzić, jeśli zdecyduje się na zabranie przyjaciół, niezależnie od pory roku.

Najlepsze miejsca noclegowe – jak je znaleźć?

Szukanie campingu po raz pierwszy może wydawać się niełatwym zadaniem. Bez informacji na temat określonego miejsca zdecydowanie trudniej zaplanować wyjazd. Szukając spokoju, warto zdecydować się na mniej turystyczne trasy. W kamperze można zaznać spokoju na łonie natury, w Polsce coraz więcej miejsc oferuje wypoczynek z daleka od centrum miasta.

Pola campingowe - jak wybrać dobre pole namiotowe

W obecnych warunkach łatwiej znaleźć miejsce na namioty czy kamper. Pomaga w tym internet oraz informacje zawarte na stronach internetowych podróżników. Wsparciem w poszukiwaniu miejsc w Polsce lub za granicą będą także blogi o tej tematyce, lub materiały w mediach społecznościowych. Oprócz czytania, gdzie znajduje się najlepszy kamping, warto poczytać także co zabrać na swoją pierwszą wyprawę oraz na które aspekty należy zwracać uwagę podczas podróży po Europie.

Dane są aktualizowane niemal co rok, dlatego pozostają aktualne i można mieć do nich dostęp na bieżąco. Kompendium wiedzy na temat kempingów w kraju stanowi wspomniana już PFCC, w tym subiektywny ranking, który będzie uwzględniał najważniejsze ośrodki. Są one dostępne na wielu stronach internetowych prowadzonych przez miłośników podróżowania z namiotem lub przyczepą. Ostatnio coraz częściej pojawiają się materiały wideo o tej tematyce w mediach społecznościowych, głównie na TikToku oraz YouTube.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Gdzie szukać informacji o polach campingowych?

Pole kempingowe jest idealnym miejscem dla osób lubiących obcować z naturą. Pobyt na terenie danego ośrodka może być idealnym miejscem na odpoczynek. Jednak przed wyborem danego miejsca warto zapoznać się z informacjami na jego temat oraz opiniami innych. Informacje te znajdują się w sieci, szczególnie na forach. Strony internetowe gromadzą zarówno miłośników odpoczywających na polach namiotowych, jak i w kamperze.

Informacje na wyciągnięcie ręki można znaleźć również na internetowych grupach zrzeszających fanów kempingu. Zazwyczaj zwracają oni szczególną uwagę na komfort, z drugiej informują o zmianach.

Pola campingowe - jak wybrać dobre pole namiotowe

Zagraniczne campingi – gdzie szukać informacji?

Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie urlopu na zagranicznym campingu. Aby znaleźć dane na ich temat, należy przeglądać fora internetowe, zazwyczaj w języku angielskim. Zagraniczne obiekty korzystają również z systemu rezerwacji online.

Jakie są najważniejsze kryteria wyboru pola campingowego?

Należy wziąć również pod uwagę wybór oferowanych atrakcji w okolicy. Wiele poszukuje informacji o polu namiotowym nad samym morzem lub niedaleko parków krajobrazowych.

Pole kempingowe powinno być również regularnie sprzątane, szczególnie w sezonie wysokim. O ile poza sezonem na terenie danego ośrodka może być mniej ludzi, co przekłada się na mniejszy ruch, o tyle w miesiącach wakacyjnych regularne odbieranie śmieci jest priorytetem. Gdy na zewnątrz temperatura sięga 30 stopni, śmieci zaczynają się psuć, co sprawia, że kamping przestaje być przyjemnym miejscem.

Dodatkowo śmietnik stanowi wówczas siedlisko os i innych owadów, które lgną do resztek jedzenia. W ekstremalnych warunkach mogą pojawić się również szczury. Dlatego doświadczone osoby zwracają szczególną uwagę na dbałość o czystość na wspólnym terenie. Aby przekonać się, czy rzeczywiście jest utrzymywany wysoki standard, jeśli chodzi o prace porządkowe, warto zapoznać się z recenzjami i opiniami na temat danego miejsca.

SPRAWDŹ OFERTĘ
Pola campingowe - jak wybrać dobre pole namiotowe

Co należy sprawdzić przed złożeniem rezerwacji?

Przed zarezerwowaniem miejsca na parkingu należy zapoznać się z warunkami pobytu i rezerwacji. Znajdą się tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące obiektu. Pojawią się również ograniczenia (np. brak akceptacji zwierząt) oraz istotne dane dotyczące dodatkowych opłat. To również zbiór zasad obowiązujących podczas wizyty (m.in. warunki ciszy nocnej).

Jeśli chcemy wybrać się na wakacje z pupilem, warto wziąć pod uwagę, że część obiektów będzie po prostu niedostępna.

Ważnym aspektem, szczególnie w czasie wakacji, jest odległość od linii brzegowej. Informacje o położeniu akwenu wodnego są szczególnie istotne dla osób, planujących wypoczynek lub rozwijanie pasji związanej ze sportami wodnymi. Wybierając camping bezpośrednio przy morzu, ma się zapewniony dostęp do wody w odległości ok. kilkuset metrów.

Dodatkowe opłaty. Niektóre obiekty pobierają dodatkowe kwoty, w tym podatek klimatyczny. Warto również mieć na uwadze, że rezerwując pobyt za pomocą pośrednika, należy liczyć się z dodatkowymi opłatami. Warto zatem zdecydować się na rezerwację bezpośrednią, niezależnie, czy jest to obiekt położony w Polsce, czy za granicą.

Pola campingowe - jak wybrać dobre pole namiotowe

Dlaczego warto wybrać pole campingowe nad innymi formami wypoczynku?

Pole namiotowe to świetne miejsce na spędzenie urlopu na świeżym powietrzu. Kempingi w Polsce wciąż nie są bardzo popularne, dlatego można znaleźć wiele ośrodków nad morzem lub jeziorem w atrakcyjnych cenach.

Idealne miejsce na urlop powinno znajdować się nad samym morzem, jeśli mowa o wakacjach na Pomorzu. Do dyspozycji zazwyczaj jest również sprzęt wodny na terenie ośrodka. Dolny Śląsk oferuje natomiast malownicze trasy trekkingowe.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Jakie udogodnienia oferują pola campingowe?

Pole namiotowe powinno oferować przynajmniej podstawowe udogodnienia, które sprawią, że urlop stanie się udany. Polskie campingi gwarantują m.in. dostęp do prądu, bieżącej ciepłej wody, czystych toalet i pryszniców.

Dostęp do źródła energii jest podstawą, szczególnie w obecnych czasach, gdy każda osoba ma kilka urządzeń elektronicznych. Aby urlop był przyjemny, należy zapewnić również dostęp do łazienki. Co prawda niektóre kampery są wyposażone w podobną instalację zastępującą łazienkę, jednak osoby wybierające się pod namiot powinny szukać informacji o natryskach i warunkach korzystania z dostępnej infrastruktury.

dlaczrgo warto wybrać kamping z Pralnią?

Warto szukać również pralni, szczególnie jeśli kamping znajduje w dalekiej odległości od miasta. Pozwoli na przepranie swoich ubrań oraz wyeliminuje potrzebę kupowania turystycznej pralki, której koszt wyniesie nawet kilkaset złotych. Teoretycznie można prać ręcznie, jednak w przypadku wysokiej aktywności na świeżym powietrzu zdecydowanie lepiej wyprać ubrania w pralce.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Informacje na temat dostępu do sieci

Dostęp do Internetu do zdecydowanie podstawa, nie tylko w przypadku osób pracujących. Miejsca położone daleko od turystycznych szlaków mogą nie mieć dobrego zasięgu. Często jednak właściciele obiektu, szczególnie jeśli jest to agroturystyka, zapewniają bezprzewodowy internet. To ważne, aby móc sprawdzić pogodę lub mieć kontakt z rodziną.

Kuchnia jako podstawa udanego kampingu

Dzięki kuchni turystycznej można przygotować smaczny posiłek nawet w głuszy. Oczywiście podróżowanie kamperem sprawia, że można w pojeździe wygospodarować część na prowizoryczną kuchnię. Jednak osoby wybierające pole namiotowe czy dysponujące pojazdem bez możliwości zorganizowania sprzętu do gotowania, szczególną uwagę przywiązują do podstawowego aneksu, który jest często oferowany przez właścicieli obiektu. Warto zatem przeczytać, czy dostęp do kuchni jest odpłatny oraz zabrać ze sobą podstawowe talerze, czy sztućce. Obiekt może zapewniać standardowe wyposażenie, jednak wiele osób woli spożywać posiłek wykorzystując własną zastawę.

Pola campingowe - jak wybrać dobre pole namiotowe

Dodatkowe udogodnienia, na które warto zwracać uwagę

Na polu namiotowym coraz częściej pojawia się instalacja ściekowa. Najlepsze kempingi udostępniają również infrastrukturę do naprawy pojazdy. Często właściciele kempingów oferują także usługę obsługi kampera oraz pomocy, gdyby któryś element uległ awarii.

Miejsce na ognisko oraz boisko dla dzieci wraz z placem zabaw sprawiają, że obiekt będzie przyjazdy również dla rodziców z dziećmi.

Nowoczesne pole namiotowe jest przystosowane również dla osób niepełnosprawnych. Jeśli w gronie wczasowiczów znajduje się taka osoba, należy szukać informacji dotyczących dostosowania sanitariatów do jej wymagań.

Co warto wiedzieć o cenach na polach campingowych?

SPRAWDŹ OFERTĘ

Wybierając ośrodek położony w atrakcyjnej lokalizacji, należy zwrócić uwagę na dodatkowe opłaty. Campingi położone np. w Bieszczadach mogą znajdować się daleko od centrum miejscowości, dlatego sklep spożywczy będzie znajdował się daleko od miejsca zakwaterowania. Warto zatem zrobić wcześniej zakupy, gdyż w wielu obiektach będą one po prostu wysokie, a dostępność produktów niska.

Kampingi w Europie – czego należy oczekiwać?

Obecnie kampingi położone szczególnie w Europie Zachodniej już nie przypominają pól namiotowych, które budowało się w Polsce za czasów PRL. To raczej luksusowe ośrodki, które gwarantują komfortowe wakacje blisko turystycznych miejscowości. Ośrodki te są wyposażone w szereg udogodnień, które mają na celu przyciągnięcie podróżnych z całego kontynentu. Dlatego nowoczesny camping będzie oferował atrakcje takie jak basen czy pole golfowe.

Dużo kampingów można spotkać na wybrzeżu Morza Śródziemnego, w Hiszpanii czy we Włoszech. W przypadku zagranicznych obiektów nie trzeba dysponować własnym luksusowym kamperem. W ofercie są domki zwane bungalowami. Te niepozorne domki składają się nawet z kilku pomieszczeń oraz łazienki.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Camping w Polsce – pomoże polska federacja campingu!

Informacji na temat tego, jak wyglądają kampingi w Polsce, można znaleźć na stronie Polskiej Federacji Campingu. PFC dostarcza bieżących informacji dotyczących obiektów dla rodzin czy samotny wypoczynek. Dostarcza aktualnych danych obejmujących ośrodki zlokalizowane w często wybieranych lokalizacjach.

Pola campingowe - jak wybrać dobre pole namiotowe
SPRAWDŹ OFERTĘ

Camping na terenie nadmorskiego parku krajobrazowego – czy to możliwe?

Campingi położone są zazwyczaj w niewielkiej odległości od miejscowości turystycznych. To sprawia, że ceny będą tańsze niż w hotelach.

W Polsce campingi są popularne wśród miłośników obcowania z naturą. Położone są zazwyczaj nad morzem lub w górach. W ciągu ostatnich lat znacząco zmieniły swój wygląd. Często prezentują się lepiej niż niskokosztowe hotele. Obiekty przyjmujące kampery lub turystów z namiotami mają swoje klasyfikacje, często zależne od danego kraju. Klasyfikacji dokonuje się zazwyczaj na podstawie systemu gwiazdkowego. W Polsce możliwe jest spędzenie urlopy na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, co oferuje Camping Kaszub.